MUĞLA’DA YERLEŞİK HER EMEKLİYE HER AY 5 BİN LİRA İLAVE MAAŞ

0

 Bir ulusal kanalda canlı yayın konuğu olan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla’da yerleşik olan ve en alt seviyeden maaş alan emeklilere Büyükşehir Belediyesi olarak 5 bin lira ilave maaş verileceğini duyurduYerel seçimlere yaklaşık 1 ay kala Muğla’da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Aydın Ayaydın çok önemli iki müjde verdi.

Katıldığı bir televizyon programında Ayaydın ‘Bunu ilk kez açıklıyorum. Gerekli çalışmaları yaptık. Hesabımızı kitabımızı yaptık. Muğla bildiğiniz üzere emeklilerin çok tercih ettiği bir ilimiz. En düşük seviyede maaş alan her emeklimize biz de Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacağız. En düşük emekli maaşını alan emeklilerimize biz de her ay 5 bin lira maaş vereceğiz. Böylece Muğla’da en düşük emekli maaşı 15 bin lira olacak’ dedi . Ayaydın bunu bir kereye mahsus değil, her ay yapacaklarının da altını çizdi.

Ayaydın’ın ikinci müjdesi ise üniversite öğrencilerine oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 40 bin öğrenci kayıtlı olduğunu belirten Ayaydın ‘Muğla’da kalmak isteyen, öğrenim sonrası hayatını burada devam ettirmek isteyen öğrencilerimize, eski bir akademisyen olarak, Aydın Hocaları olarak bir jest yapacağım. Belediyeye personel alımlarında öncelik üniversitemizden mezun olan gençlerimizin olacak’ diye konuştu.

Ayaydın programda kendisine yöneltilen ‘AK Parti gelirse içkili yerler kapanacak mı, Bodrum başta olmak üzere tüm Muğla betona boğulacak mı’ sorusuna da şu yanıtı verdi:

‘Bu dedikoduları yerel yönetim yarışında rakiplerimiz yayıyor. Projelerle karşımıza çıkamayınca seçmeni böyle korkutarak konsolide etmeye çalışıyorlar. Bir kez daha söylüyorum kim nasıl yaşıyorsa öyle yaşamaya devam edecek. İçki ruhsatları ile alakalı en ufak bir engel sınırlama olmayacak. Bir de gelirlerse konserleri sergileri etkinlikleri yasaklarlar diye söylentiler duyuyorum. Ben iddia ediyorum, yerel yönetime seçildiğimiz takdirde bugün konser etkinlik, sanatsal aktivite adına ne yapılıyorsa en az 10 katını yapacağız. Burası her karışıyla çıvıl cıvıl 12 ay yaşayan bir şehir olacak. Muğla ruh kazanacak. Bodrum, Marmaris gibi ilçelerde merkezde yeni yapılaşmasa asla gidilmeyecek. Bütüncül imar planları çıkarılarak kaçak yapılaşmaya da engel olacağız’

 

Muğla’ya 3 stadyum birden

 

Ayaydın, Muğla merkez, Bodrum ve Fethiye stadyumlarının da yatırım programına alındığını 2024 ve 2025 yıllarında süratle inşaatlarına başlanacağını söyledi.

 10-12 bin kapasiteli ve UEFA kriterlerine uygun stadların yanısıra, Marmaris’e bir kapalı spor salonu, tenis kortları da olan bir Gençlik Merkezi, Fethiye’ye kapalı bir yüzme havuzu ile Bodrum’a kapalı spor salonu yapılacağını ifade etti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder