CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın Suç Duyurusunda Bulundu

0

 CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın o şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu...CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, söz konusu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunarak kamu davası açılmasını talep etti...

CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, geçtiğimiz hafta ses kayıtları yayınlanan ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Arası’ın sözde danışmanı olduğunu iddia eden Levent Arkan hakkında, başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile birlikte halen görevde bulunan CHP’li başkanlara ve parti üyelerine yönelik hakaret ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve aşağılama, tehdit ve iftira suçlarını işlediği iddiası ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

 

CHP Bodrum ilçe Başkanı Tuna Işın ilçe yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Bodrum Belediyesi'nde Danışman sıfatıyla görev yapan Levent Arkan isimli şahsın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Gürün’e, örgütümüze ve emekçi çalışan belediye personellerine yönelik hakaret ve küfür dolu ses kayıtlarının kamuoyuna yansıması üzerine harekete geçtik! Partimiz olarak, bu tür çirkin söylemleri kınıyor ve sessiz kalmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Haysiyetli emekçilerimize yönelik mobbing, hakaret ve tacizlerin karşılıksız kalmayacağını vurguluyoruz. Bugün suç duyurusunda bulunarak, Levent Arkan hakkında yasal işlemlerin başlatılması için adımlar attık. Partimizin ve halkımızın itibarını korumak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm belediye çalışanlarımıza ve örgütümüze sesleniyoruz: Asla yalnız değilsiniz! Birlikte güçlüyüz...” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Işın’ın avukatı Mustafa Raşit Basdırmacı tarafından hazırlanan beş maddelik şikayet dilekçesinin ilk maddesinde; “Levent Arkan isimli şahsın 18 Şubat 2024 tarihinde birçok internet sitesinde yayınlanan ses kaydında ve instagram isimli uygulamada müvekkile ve Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine karşı kullanmış olduğu ifadeler üzerine suç duyurunda bulunma zorunluluğu hâsıl olmuştur...” ifadesi yer alıyor.

 

İnternet Sitelerinde Yayınlanan Ses Kayıtları Delil Olarak Sunuldu...

İkinci maddesinde ise şu şekilde; “Levent Arkan isimli şahıs yayınlanan ses kaydında ki ifadelerinde Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı görevini sürdüren müvekkilim ve parti üyelerine karşı hakaret içerikli birçok kelime kullandığı görülmüştür. Levent Arkan isimli şahıs ifadelerinde Cumhuriyet Halk Partisi üyelerini hedef almış, partiye gerek üye olan gerekse partide görev yapmakta olan bütün şahıslar için hakaret ve küfür içerikli ifadelerde bulunmuştur. Levent Arkan isimli şahsa ait ses kayıtlarının yayınlandığı internet sitelerinin url’leri deliller kısmında sunulmuştur...”

 

Hakaretler ve Küfürler Sadece Sahsa Değil, Halkın Belirli Bir Kesimini Temsil Eden Bir Gruba Karşı Yapılmıştır...

CHP Bodrum İlçe Başkanı Işın şikayet dilekçesinin üçüncü maddesinde de; “Levent Arkan isimli şahıs instagram isimli uygulamada özellikle müvekkilimi hedef göstererek küfür ve hakaretlerde bulunmuştur. Şüpheli dosya ekindeki fotoğraflarda da görüleceği üzere müvekkilimi defalarca tehdit etmiştir. Müvekkil Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı görevini yürütmekte olduğu için hem bu partiye hem de parti üyelerini temsil etmektedir. Şüphelinin müvekkil ile ilgili olarak kullanmış olduğu hakaret ve küfür içerikli sözler yalnızca müvekkili şahsına yapılmamış olup, şüphelinin ses kaydında belirttiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ve bu partiye gönül veren insanlara yani halkın belirli bir kesimini temsil eden bir gruba karşı söylenmiştir...”  şeklindeki ifadeler yer aldı.

 

Müslümanlar ve Alevi Yurttaşlar da Hedef Alınmıştır...

Dördüncü maddede ise; Levent Arkan isimli şahıs ses kayıtlarında Müslümanları ve Alevileri de hedef alarak T.C.K m.216/3’te yer alan suçu da işlemiş bulunmakta olduğu iddia edilirken, beşinci maddede de; “Levent Arkan isimli şahıs yayınlanan ses kayıtlarında Cumhurbaşkanına karşı küfür içerikli ifadelerde bulunmuştur. Bu hususun da diğer suçlarla birlikte değerlendirilmesini talep ederiz...” cümleleri yer alıyor ve ilgili hukuki sebepler ve deliller ise şu şekilde sıralanıyor;

Hukuki Sebepler: Türk Ceza Kanunu 267/1,125,216/1,216/3,299,106 ve ilgili sair hukuki sebepler

Hukuki Deliller: Fotoğraflar, https://www.youtube.com/watch?v=GVIx191RXiA,

https://www.youtube.com/watch?v=7c51XawIIhkhttps://www.youtube.com/watch?v=i5bsXFu1DWchttps://bodrumkadraj.com/manset/2-ses-kaydi-chpye-bomba-gibi-dustu/ ve sair deliller

Kamu Davası Açılmasını Talep Etti...

CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın sonuç olarak Cumhuriyet Savcılığından, TCK m. 267/1, 125, 216/3, 299, 106 gereği soruşturma yapılarak söz konusu şahıs hakkında kamu davası açılması için iddianame düzenlenmesine karar verilmesi için suç duyurusunda bulundu.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder