293 Muğlalı Kadını Çanakkale’ye Uğurlandı

0
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 109.yılında 13 ilçeden 293 kadını Çanakkale Şehitleri’ni ziyaret için uğurladı.Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün katılımı ile gerçekleştirilen uğurlama töreni ile Çanakkale Şehitliğini hiç görmeyen 293 kadını ziyaret için Çanakkale’ye gitti. Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen program kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinden 293 kadın akşam saat

21.30’da düzenlenen törenin ardından 7 otobüsle Çanakkale’yi ziyaret için yola çıktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve Türk Milleti’nin kahramanlığı, cesareti ile 1.Dünya Savaşı’nın seyrinin değiştiği, büyük devletlerin donanmalarının, askerlerinin karadan ve denizden geçemediği Çanakkale Zaferi’nin 109.yılında Muğla’dan 293 kadın Çanakkale’ye gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün uğurlama töreninde Çanakkale’deki birlikteliğe, beraberliğe dikkat çekerek Atatürk’ün yolunda Türk Milleti’nin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını belirtti.

2016 Yılından Bugüne 3777 vatandaş Çanakkale’ye Gitti 2016 yılından bugüne Çanakkale’de şehitleri ziyaret için 3777 vatandaşı gönderen Büyükşehir Belediyesi 2024 yılında da 293 kadını Çanakkale’ye uğurladı. Uğurlama töreninde konuşan Nazife Şahin; “Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya gösteren ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anmak için Muğlalılar olarak ziyarete gidiyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Çanakkale’ye giden kadınlardan İnci Kaya’da aslen İstanbullu olduğunu, Dalaman’da ikamet ettiğini ve Çanakkale’yi ilk defa göreceğini, çok heyecanlı olduğunu söyledi. Milas Çomakdağ’dan Gülergül Ağaçarası’da Çanakkale’ye ilk defa gittiğini söyledi ve Başkan Gürün’e çiçek hediye etti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder