Başkan Aras, Seydikemerlilerle İftarda Dalaman'da Meslek Odaları İle Buluştu

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras muğlada iftara katıldı meslek odası ile buluştu
0

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, Seydikemer ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programında konuşan Aras, “Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım. Hizmette eşit, adalette adil olacağız. Herkesle kucaklaşacağız” dedi

Ramazan ayı boyunca kentin farklı noktalarında düzenlenen iftar programlarında vatandaşlarla bir araya gelen CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Seydikemer’de kurulan iftar sofrasında Seydikemerlilele biraya geldi. Başkan Aras’a CHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Özgür Can Büyükçoban de eşlik etti.


“HİZMETTE EŞİT VE ADİL OLACAĞIZ” 

Başkan Aras, iftar programında yaptığı konuşmada, hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağı ifade etti. Belediye başkanı olması durumunda eşit ve adil olacağının sözünü veren Aras, “Mahalle mahalle gezdik. Allah'ın izniyle sizlerin takdiriyle göreve geldiğim zaman da bir kardeşiz, bir arkadaşınız olarak, her zaman yanınızda olacağım. Kapım sizlere sonuna kadar açık. Özgür Can kardeşime de sonuna kadar sahip çıkacağınızdan hiçbir zaman şüphem yoktur. Gençlerin önünü açalım. Bu partiyi gençleştireceğiz. Odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla beraber önümüzdeki süreçte çok sıkı işler yapacağız. Hizmette eşit, adalette adil olacağız. Herkesle kucaklaşacağız. Beni çok tanımıyorsunuz ama önümüzdeki dönemde çok daha iyi tanıyacaksınız. Bizler mütevazı insanlarız. Babam çiftçi, esnaf. Annem çiftçi esnaftır. Halk çocuğuyuz biz. Bizler hep beraberiz. Beraber aynı çorbayı kaşık sallayacağız. İnşallah derdimizi de, tasamızı da, sıkıntımızı da paylaşacağız” diye konuştu“DÜĞÜNÜMÜZDE, BAYRAMIMIZDA ŞENLİĞİMİZDE HEP BERABER OLACAĞIZ”

Başkan Aras sözlerine şöyle devam etti:

“Düğünümüzde, bayramımızda şenliğimizde hep beraber olacağız. Ayrıca altyapısından suyuna, yolundan destek hizmetlerine, aydınlatmasına, kaldırımına, benim üstüme düşen ne varsa, her şeyi yapmaya hazırım. Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım. İhtiyaçlarınızı öğrendik. Kanalizasyon problemleri, su problemleri var. Onları da çözeceğiz. Özgür Can başkanla, ilçe başkanımla ne gerekiyorsa yapmaya her zaman hazırız. Seydikemer'i gerçekten de gönlümde ayrı yere koyacağım. Sizlere söz veriyorum.” 

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını Dalaman’da sürdürdü. Dalaman taksi durağını ve Dalaman Şoförler Odasını ziyaret eden Aras, Dalaman sanayi esnafıyla düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Dalaman’da Dalaman taksi durağını, Dalaman Şoförler Odası ve Dalaman sanayi esnafıyla buluştu. Ziyaretlerde Aras’a CHP Dalaman Belediye Başkan Adayı Sezer Durmuş ve CHP Dalaman İlçe Başkanı Bilal Sarıhan eşlik etti.
“ŞÖFÖR ESNAFINI DA VATANDAŞIDA MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Dalaman taksi durağını ziyaret eden Aras, taksicilerin şikâyetlerini dinledi. Korsan taksi sorununu dile getiren taksicilere Aras, çözüm önerileri sundu. Aras, korsan taksi sorunu hakkında kamu spotu önerisinde bulundu “Can alıcı yerlerde billboardları bunun için kullanalım. Vatandaşı bilinçlendirelim. Billboardları belediye başkanının tam fotoğraflarıyla doldurmayalım. Korsan araç kullanımının açabileceği güvenlik zafiyetleri hakkında vatandaşı bilinçlendirelim” dedi. Dalaman Şoför Odası ziyaretinde konuşan Aras, 65 yaş üzeri ücretsiz konusuna değindi. Aras, şoför esnafını daha fazla destekleyeceklerini, vatandaşın da kamunun da şoför esnafının da mağdur olmayacağını söyledi. Şoförler Odası ziyaretinin ardından Dalaman sanayi esnafıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelen Aras, çocukluk ve gençlik yıllarını esnaf olarak geçirdiğini söyledi. Esnaf odası üyesi olduğunu ifade eden Aras, esnafın sorunlarını bildiğini söyledi. Sorunlara birlikte çözüm üreteceklerini vurgulayan Aras, “İletişime açık, sizlerle beraber bir yönetim şekli takip edeceğiz. Büyükşehir belediyesiyle, ilçe belediyesiyle iletişime tamamen beraberce açık olacağız. Yetki paylaşımına kadar bütün gücümüzü birleştirip, beraber eksiklerimizi, sorunlarımızı tartışacağız ve gidermeye çalışacağız” dedi.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder