Erkek Egemen Dünyada "Kadın Olmak"

0

Bodrum Belediyesi tarafından Trafo ’da Erkek Egemen Dünyada "Kadın Olmak" konulu söyleşi gerçekleşti.


Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 19 Mart Salı Günü saat 15.00’te Ali Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde (Trafo) Erkek Egemen Dünyada "Kadın Olmak" konulu söyleşi düzenlendi.

Sanatçı Jehan Barbur, Begonvil Kadın Kooperatifi Başkan Yardımcısı Fulya Arıkan ve Yazar Elif Doğan tarafından gerçekleştirilen söyleşiye Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Gülizar Gökçakır, ilgili birim personeli, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Yazar Elif Doğan, ev içi eşitsizlik konusunu ele aldığı konuşmasında eşitsizliği fark etmenin öneminden bahsetti.

Begonvil Kadın Kooperatifi Başkan Yardımcısı Fulya Arıkan, kadınların ekonomik hayata katılımı konusunu ele alarak kooperatifçilik faaliyetlerinden ve gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti.

Sanatçı Jehan Barbur, sanat dünyasında kadın olmak konusu hakkındaki konuşmasının ardından, “Kendinize dönüp kendinize kadın olarak başardığınızı düşündüğünüz şeylere hayretle bakmadığınız günler diliyorum” dedi.

Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, konuşmacılara teşekkürlerini iletirken kadınların her zaman yanında olduğunu belirterek hediye ve çiçek takdiminde bulundu.

Etkinlik sonunda konuşmacılar, seyircilerin sorularını cevapladı.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder