Bodrum Penguen Kitabevi’nde Yazar İlksen Utlu Yeni Kitabını İmzalayacak

İlksen Utlu, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Bodrum Midtown AVM’de bulunan Penguen Kitabevi’nde yeni kitabını imzalayacak
0

Yazar ve farkındalık (mindfulness) eğitmeni İlksen Utlu, şehir yaşamının karmaşasında dengede kalmanın yollarını anlatan yeni kitabı Ahenk İçinde’yi geçtiğimiz ay okurlarla buluşturdu.  İlksen Utlu, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Bodrum Midtown AVM’de bulunan Penguen Kitabevi’nde gerçekleşecek imza gününde, okurlarıyla bir araya gelecek.

Özellikle şehirde yaşayan insanlara, kendileriyle ve hayatla uyum içinde bir yaşam sürdürebilmek için faydalı öneriler sunan Ahenk İçinde, bunun ancak bir parçası olduğumuz doğayla ilişkimiz üzerindenmümkün olabileceğini anlatıyor. Hayatın içinde daha çok anlam, dinginlik bulmak, olağanın içindeki mucizeleri görüp keyfini sürebilmek için sunduğu önerilerle bir rehber niteliğindeki kitap, özgün doğamızla bağlantımızı hatırlatmayı amaçlıyor. İlksen Utlu, 4 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’de Bodrum Midtown AVM’de bulunan Penguen Kitabevi’nde gerçekleşecek imza gününde, okurlarıyla bir araya gelecek.

10 yıllık öğretmenlik deneyimi olan İlksen Utlu, son yıllarda çalışmalarına farkındalık (mindfulness) eğitmeni olarak devamediyor. Daha önce ilk çocuk kitabı Üzüntü ile Neşe, Gezerler Hep El Ele’yi çıkaran Utlu, şimdi de Doğan Novus tarafından yayımlanan Ahenk İçinde adlı kitabıyla okurlarla buluşuyor.

Hepimiz biraz yorgunuz. İçinde bulunduğumuz hız çağının kuşatmasında, daha hızlı olmaya, aynı anda birçok işi yapmaya, farklı farklı rolleri mükemmel bir biçimde giyinmeye çalışıyoruz. Ve bütün bunları kotarmaya çalışırken merkezimizden savruluyor, kendimizden ve doğadan kopuyoruz. Geçmişin hikâyelerine takılıyor, gerçekliği olmayan kaygılarla boğuşuyor, yaşam ahengimizi yitiriyoruz.

Oysa hepimiz kendimizi iyi hissetmek, hayatı üretken, keyifli bir biçimde yaşamak istiyoruz. Peki, bu nasıl mümkün? Kendimiz ve yaşamla ahenk içinde olmak ancak ayrılmaz bir parçası olduğumuz doğayla ilişkimizle mümkün. Doğanın salınımlarıyla uyum içinde, yazı yazda, baharı baharda, kışı kışta yaşamak ve merkezinde, hafif, telaşsız bir akışta olmak, nefeslenmek.

Ahenk İçinde, raflarda ve internet satış sitelerinde!

İLKSEN UTLU HAKKINDA

Çukurova’da doğdu ve büyüdü. Orta ve lise eğitimin Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 10 yıl İngilizce öğretmenliği yapmış bir eğitimci olan İlksen Utlu’nun eğitim yolculuğu, son yıllarda farkındalık çalışmaları alanında devam ediyor. Okullara, öğretmenlere, öğrencilere, kurumsal şirketler ve çalışanlarına bu alanda eğitimler sunuyor. Bir eğitimci ve hayat öğrencisi olarak hayatın içinde yaptığı gözlemleri ve farkındalık üzerine yaptığı çalışmaları harmanlayarak, insan gelişimine ve iyi oluş hallerine katkıda bulunmak üzere kitaplar yazıyor. Yazarın ilk çocuk kitabı Üzüntü ile Neşe, Gezerler Hep El Ele,2019 yılında Doğan Egmont Yayıncılık tarafından yayımlandı.


Hiç yorum yok

Yorum Gönder