Bodrum Tohum Takas Şenliği Gerçekleşti

0
Tohumlar Vatandaşlarla Buluştu. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tohum Derneği iş birliğiyle “Tohum Takas Şenliği” yapıldı.3 Mart Pazar günü Kumbahçe Meydanında gerçekleşen Tokum Takas Şenliği vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Şenliğe Başkan Vekili İbrahim Akbaş, Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan, tohum dernekleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlik, Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan’ın konuşması ile devam etti.Ercan Arıkan konuşmasında, derneğin hedeflerine değinerek ağaçların ve tohumun öneminden bahsetti.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar ise, “Tohum demek can demek, hayat demek, üretim demektir.” diyerek tohumlara sahip çıkmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından şenlikte Kumbahçe Muhtarlığı Sosyal Tesisler Bodrum Halk Eğitim Merkezi Kadınlar Topluluğunun halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

Etkinlikte; pandomim gösterisi, tohum alma ve saklama, kompost yapımı, tohum çimlendirme, ekşi maya atölyeleri ve Halk Müziği Sanatçısı Sürüvvet Canpolat konseri gerçekleşti.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder