MUĞLA B.BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ARAS’TAN SU MÜJDESİ

0
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı, Bodrumluların yoğun katılımıyla miting havasında coşku içinde gerçekleştirildi.Açılışta konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Yaptığımız çok hızlı bir proje ile Turgutreis bölgesinde yüz bin kişiye yetecek bir, denizden, temiz ve kullanma suyu arıtma tesisi kuruyoruz” diyerek, su sorununa kalıcı çözümler için hazırlanan projelerin ilk 100 günde başlayacağının müjdesini verdi.
ARAS, “SÖZ VERİYORUM”

“Turgutreis’e bunu kuracağız. Göreve geldikten bir gün sonra hemen çalışmaya başlayacağım ve yaz içerisinde o tesisi Turgutreis’e kazandıracağım. Buradan sizlere söz veriyorum” diyen Aras, sözlerine şöyle devam etti;

“Orada yapacağımız yüz bin kişilik denizden arıtma tesisiyle beraber Bodrum’un diğer bölgelerinde de su sıkıntısı zaten büyük ölçüde kısmen çözülmüş olacak. Bundan sonrada, yine Ekinambarı suyu vardır, Bodrum’un hafızasında vardır, bilir. Nispeten tuzu düşük bir kaynak var orada. O kaynağın başına da yine tuzdan arındırma tesisi kuracağım, ve oradaki suyu Bodrum’un depolarına ulaştıracağım. Susuzluk kaderimiz olmamalı, değişik yöntemleri var bunları kullanacağız. Yeni kuyular veya yeni barajlar açılacaksa da onlarla ilgili çalışmaları Tarım ve Orman Bakanlığı ile, Devlet Su İşleri ile de sonuna kadar yapmaya hazırız. Su konusu geçen sene gerçekten hepimizi çok sıktı. Artık yeter.”

Yurt konusuna da değinen Aras, gençlerin cemaat yurtlarına mahkum edilmemesi için ilk yüz günde ilk yurt projesinin temelinin atılacağının müjdesini vererek, eğitime yönelik projelerinin de hazır olduğunu ifade etti.


YAPILANLAR ORTADA

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ise, Bodrum’da geride kalan 5 yılda yapılan önemli yatırımları bazı kişilerin görmezden geldiklerini belirttiği konuşmasında, başta Muğla Büyükşehir Belediyesi ile olmak üzere kamu, kurum ve kuruluşları ile Bodrum’un altyapısı için bir çok projenin hayata geçirilerek tamamlanmasını sağladıklarını söyledi.

Yapılan çalışmaların Bodrum’un geleceğine yönelik çok önemli olduğunu da vurgulayan Aras, bu çalışmalar nedeniyle yollarında bozulduğunu ifade ederek, “Doğal olarak yollar bozuldu. Ama Bordum’un yıllarca yapılmamış altyapı sorunları çözüldü. Bodrum merkezde aşırı yağışlarda dükkanlar artık su altında kalmıyor. Biz çalıştık, bütün sokaklara dokunduk. Bunları salgına, yangına, depreme, ekonomik krize rağmen, ilçe belediyesinin kısıtlı imkanlarıyla yaptık” dedi.

ALTYAPISI TAMAMLANAN BÖLGELERDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Özellikle kanalizasyon altyapısının tamamlandığı bölgelerde asfaltlama çalışmalarıyla birlikte kaldırım, aydınlatma ve peyzaj gibi çalışmalarında planlı ve hızlı şekilde ilerlediğini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, başta Bitez, Yalıkavak ve ilçe merkezinde yapılan yağmur suyu drenaj çalışmalarıyla, hemen hemen her yoğun yağmurda yaşanan görüntülerin de ortadan kalktığını sözlerine ekledi.MİTİNG GİBİ SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞI

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş Derici, CHP PM üyesi Alkım Denizaslanı, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Muğla’nın CHP İlçe Başkanları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, partililer ve vatandaşların katılımıyla miting havasında gerçekleşen seçim koordinasyon merkezinin açılışında konuşan, CHP Grup Başkanvekili Başarır, Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci’yi “Yalnız Bodrum’a belediye başkan adayı kazandırmakla kalmadık Türkiye'ye, uzun yıllar hizmet edecek bir siyasetçiyi de kazandırdık” diyerek tanıttı.

Başarır, konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı dakikalarda Muğla merkezde olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, “Muğla’nın turizm ve tarımda Antalya'nın gerisinde kaldığını söylemiş. Bu ülkeyi 22 yıldır kim yönetiyor, sen yönetiyorsun sen” dedi.

2019’da yerel seçimlerinde birçok belediyenin AKP’den CHP’ye geçtiğini ifade eden Başarır, “Belediye başkanlarımız ulaşımda emekli ve öğrencilerden düşük ücret aldılar. Birçok belediyemiz maliyetine yemek dağıttı, hastalara bakım merkezleri açtı, emekliye, annelere destek verdi. Muğla'da konuşan muhteremin yapması gereken her şeyi yaptı. Bu hizmetleri Cumhuriyet Halk Partili başkanların yönettiği belediyeler veriyor. Ekrem İmamoğlu yönetiyor, Mansur Yavaş yönetiyor, Ahmet Aras da yönetecek. Sen emeklisine 10 bin lira maaş veren, 10 öğrencisinden 8‘ine yurt veremeyen, ev hanımlarını mutfağında kaderine terk eden bir insansın” dedi.MANDALİNCİ; “YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ”

Sahneye eşi Sezil Mandalinci ile çıkan Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci ise şunları söyledi;

“Allah nasip ederse Bodrum Belediyesi’nde ben, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde Ahmet Ağabeyim, Ahmet Başkanım, başkan olduktan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin büyüklüğünü, Bodrum’da sonuna kadar iliklerinize kadar sizlere hissettireceğiz. Sağ olsun Osman Başkanım 5 yıldır Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde tam 50 yıldır yapılmamış işleri yaptı. Atılan adımlar sayesinde bugün artık yeni şeyler konuşma zamanı. Kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve en kıymetli eserim dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bir asırlık çınarın gölgesinde bizler yeniden şahlandıracağız. Halkımızı, sosyal demokrat ve laik hizmet anlayışıyla yeniden buluşturacağız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere çizdiği yoldan asla sapmadan, hiçbir engel tanımadan önümüze çıkan bütün engelleri de bir bir aşarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Bodrum Belediye Meclis Üyesi adayları tek tek tanıtılaraj sahneye çağırıldı, ardından tüm protokol ve başkan adayları ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi kesilerek, program tamamlandı.Hiç yorum yok

Yorum Gönder