TOSUN “DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ!”

0
Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum'un Akyarlar Mahallesinde vatandaşlarla ve esnafla bir araya geldi.Tosun, Akyarlar'ın bitmek bilmeyen altyapı ve yol çalışmaları nedeniyle kayıp bir beş yıl geçirdiğini ve yok sayıldığını söyleyen vatandaşlara "Belediyecilik insan hayatını kolaylaştırma sanatıdır. Deneme yanılma yöntemiyle yapılmaz. Bilim işidir, eğitim işidir, uzmanlık işidir. Vatandaşı mağdur ederek, yolsuz, susuz bırakarak belediyecilik olmaz." diye yanıt verdi. Mehmet Tosun, "Biz belediyecilik bilgimize, tecrübemize ve liyakatımıza güveniyoruz. Konacık'ta yaptığımız hizmet ortada. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" şeklinde konuştu.YAPILAŞMA HIZINI DÜŞÜRÜP, BÜTÜNCÜL PLANLAMA YAPMAK ZORUNDAYIZ

Akyarlar Kalekent Yapı Kooperatifi ile Akçabük Tatil Köyü yönetici ve site sakinleriyle bir araya gelen Mehmet Tosun, Bodrum'daki sitelerin susuzluk, çevre temizliği ve ilaçlama başta olmak üzere yaşadığı sorunlara ilişkin tespitlerini ve çözüm önerilerini anlattı, vatandaşları dinledi. Bodrum'daki yapılaşma hızının bir an önce düşürülmesi gerektiğini söyleyen Tosun, "Bodrum'un sorunlarını öncelik sırasına koymamız gerekiyor. Bunun için de kapsamlı bir envanter çalışması yaparak, yol haritasını buna göre yapmamız şart. Konut, işyeri sayımız nedir, okullar, hastaneler, oteller, sektörel dağılım gibi verileri masanın üzerine koyacağız. Daha sonra Bodrum'un gelecek 50 yılını planlayan bir bütüncül imar planlaması yapacağız. Mevcut binaların, depreme dayanıklılığını tespit etmek durumundayız. Vahşi yapılaşmanın önüne ancak böyle geçebiliriz." dedi.

Bodrum İttifakı olarak hizmete talip olduklarını ve toplumun her kesimini temsil edecek liyakat ve yeterlikte bir kadro ile Bodrum halkından 5 yıllığına yetki ve sorumluluk istediklerini söyleyen Mehmet Tosun, Akyarlar'daki saha çalışmaları kapsamında taksi esnafının sorunlarını da dinledi. Bodrum'daki taksi ve minibüs şoförlerinin özellikle yolların bozukluğundan ve yaz sezonunda artan trafik sıkışıklığından şikayetçi olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, "Biz göreve geldiğimizde bozuk yollar, musluktan akmayan sular ve trafik sıkışıklığı, Bodrum'un gündeminde olmayacak" dedi. Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim 2012 yılında Konacık’ta yaptığımız yollardan, hala aşınma tabakası atılmadan araç geçiyor. Bunun sebebi şu; deneme yanılma yöntemiyle yol yapılmaz, belediyecilik yapılmaz. Asfalt atmanın da bir tekniği, bilimsel bir yöntemi vardır. Biz Konacık’ta böyle yaptık. Görüyoruz, attıkları asfalt iki hafta içinde çöküyor. Burada giden vatandaşın parası. Yazıktır. Benim işim belediyecilik arkadaşlar. Trafik ve şehir planlaması konusunda yüksek lisans yapmış, bu işin akademik eğitimini almış bir kardeşinizim. Belediye Başkanlığı dönemimden önce, Karayolları gibi kurumlara, belediyelere bu konuda danışmanlık yaptım. Bu nedenle 31 Mart’ta Bodrumlu hemşehrilerimden Bodrum için oy istiyorum.”

Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Tosun, ardından beraberindeki Meclis üyesi adayları ile birlikte Kemer Kahvesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek çay eşliğinde sohbet etti, Akyarlar’ı da yakından ilgilendiren projelerini anlattı. Tosun, yolda karşılaştığı miniklerin park isteğine de duyarsız kalmayarak, Akyarlar’a çocuk parkı ve spor tesisi sözü verdi.


Hiç yorum yok

Yorum Gönder